Inšpiratívne z našej dielne

Inšpiratívne 31. august 2023

Rakytníkovým olejom proti suchým vlasom Odporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Potrebujete po lete obnoviť lesk a pevnosť vlasov? Nie ste v tom sami!

Suché vlasy nás vedia potrápiť celoročne, no špeciálne po letných mesiacoch sa prejavujú takmer u všetkých z nás. Sú suché a poškodené slnečným žiarením, chlórom z bazénov či slanou vodou z morí. Ako ich rozpoznať? Predovšetkým tak, že vaše vlasy majú strapatý a matný vzhľad, chýba im prirodzený lesk. Ich textúra je drsná na dotyk, pôsobia nepoddajne, ľahko krepovatejú a elektrizujú. Končeky vlasov sa často lámu a rozdvojujú, čo zhoršuje celkový dojem.

Pri pokuse o styling sú menej pružné a odolné, ťažšie sa tvarujú. Ich farba môže pôsobiť vyblednuto a bez života, keďže suché vlasy strácajú farbu rýchlejšie. Výsledkom ich suchosti je obmedzená flexibilita a náchylnosť k lámavosti. Celkovo vyzerajú nezdravo a vyžadujú si dôkladnú starostlivosť a revitalizáciu.

 

Ako sa zbaviť suchých vlasov

 

Hlboká hydratácia: Použite vlasovú masku alebo kondicionér s hlbokou hydratáciou aspoň raz týždenne. Tieto produkty obsahujú zložky, ktoré pomáhajú obnoviť vlhkosť vo vlasoch.

Odstrihnite poškodené konce: Navštívte kaderníka a nechajte si odstrihnúť poškodené končeky vlasov. Tým pomôžete zabrániť šíreniu poškodenia vyššie a vyššie.'

Menej tepla: Počas obdobia revitalizácie sa vyhnite častému používaniu stylingových nástrojov, ktoré fungujú na princípe teplého vzduchu, ako sú fén a žehličky na vlasy. Teplo môže ďalej zhoršiť ich suchosť a poškodenie.

Mierne umývanie: Snažte sa umývať vlasy mierne teplou vodou a používajte jemný šampón a kondicionér. Agresívne chemické látky v nevhodných produktoch vlasy ešte viac vysušujú.

Teplý olejový zábal: Nanesenie teplého oleja na vlasy a pokožku hlavy pomáha obnoviť vlhkosť. Oleje ako arganový, kokosový, olivový alebo ricínový sú veľmi vhodné.

Zvýšený príjem vody: Dostatočný príjem vody zvnútra organizmu je dôležitý pre hydratáciu vlasov. Dodržiavajte pitný režim.

Vyhnite sa agresívnym farbám a chemickým ošetreniam: Po lete sa snažte minimalizovať farbenie vlasov a agresívne chemické ošetrenia, ktoré by len ďalej zhoršovali ich stav.

Ochrana pred slnečným žiarením: Ak budete nasledujúce dni vystavení slnku, noste klobúk, šiltovku alebo šatku na hlavu, aby ste minimalizovali priamy kontakt vlasov so slnkom.

Zdravá strava: Strava bohatá na vitamíny a minerály, ako sú vitamíny A, C, E a biotín, posilňuje zdravie vlasov.

Kvalitná vlasová starostlivosť: Vyberte si výrobky, ktoré sa starajú o vlasy a sú zároveň určené na hydratáciu a obnovu poškodených vlasov. Medzi našich favoritov patria tie z kategórie „repair“ od Logony.

Pamätajte, že obnovovanie zdravých vlasov môže trvať nejaký čas, takže buďte trpezliví a dodržiavajte tieto rady pravidelne.

 

Rakytnik Zeleny Dennik2

 Rakytník je liečivá rastlina, ktorá sa užíva už stáročia na liečbu rôznych zdravotných problémov.

 

Stavte na rakytníkový olej

Rakytníkový olej, extrahovaný z plodov rakytníka rešetliakového (Hippophae rhamnoides), je známy svojimi mnohými zdravotnými výhodami. Tento olej je bohatý na vitamíny, minerály, antioxidanty a esenciálne mastné kyseliny. Vitamín C obsiahnutý v rakytníkovom oleji podporuje imunitný systém a pomáha organizmu bojovať proti infekciám. Je tiež známy svojimi prospešnými účinkami na tráviaci systém. Zmierňuje tráviace problémy a podporuje zdravú funkciu čriev.

Ako ale pomáha vlasom?

V prvom rade ich intenzívne hydratuje. Rakytníkový olej je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, ktoré dokážu hlboko hydratovať suché a poškodené vlasy, obnovovať ich pružnosť a pridať im lesk. Olej pomáha vyhladiť drsnú textúru suchých vlasov, čím ich zjemňuje a robí ich príjemnejšími na dotyk. Má vynikajúce liečivé vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri liečbe popálenín, podráždení a poškodení vlasovej pokožky.

@zelenydennik #ekokozmetika #zelenydennik #bior #logona ♬ Summer Vibes - GRLN

Obsahuje antioxidanty, ktoré dokážu ochraňovať vlasy pred škodlivými vplyvmi prostredia, ako je slnečné žiarenie a znečistenie. Ak túžite po tom, aby vám rástli rýchlejšie vlasy, práve tento olej stimuluje ich rast a posilňuje vlasové folikuly, čo zlepšuje celkovú hustotu vlasov. Vďaka všetkým týmto výhodám môže rakytníkový olej prispieť k celkovému zlepšeniu vzhľadu a zdravia vlasov, čím zabezpečuje pekný a zdravý účes. Voľte teda vlasovú starostlivosť, v ktorej sa nachádza dostatok tohto oleja.

1209 zhliadnutí
Naposledy zmenené 04. september 2023

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Prečo to robímeZdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/


Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/


Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/

Sme na pokraji ekologickej katastrofy a pokiaľ nezmeníme náš súčasný životný štýl, nezanecháme planétu pre ďalšie generácie. -- Zuzana Vrecková --Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/

 

Šéfredaktorka

ZV profile medium

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.